Bananowy song, czyli przepis na bananowy koktajl z wanilią :)


W okresie sesyjnym mocno wytężam swój mózg i na drugie śniadanie chciałam dodać sobie trochę mocy :) Koktajl mleczny z owocami to zdecydowanie najszybsza metoda na przerwę w nauce. Ja akurat miałam banany, ale nabieram już ochoty na kolejne owoce... maliny, truskawki, czarne jagody... a może wszystko razem? :)

Koktajl bananowy z wanilią

Składniki:
1 banan
ok 100 ml mleka
ziarenka z kawałka laski wanilii
sok z cytryny - opcjonalnie

Banana pokrój w kawałeczki, wlej mleko. Laskę wanilii przekrój wzdłuż i wyskrob ze środka ziarenka. Wszystko zmiksuj - postaraj się, żeby na wierzchu zrobiła się delikatna pianka. (NO ADDED SUGAR!)
Przelej do szklanki i pij od razu - najlepiej smakuje przez słomkę! :)


Banany dostarczają dużo potasu, witaminy C i błonnika... a co ważne dla zapracowanych umysłowo - magnez i węglowodany, które pozwalają pracować na wysokich obrotach i dodają energii :)

Kiedy używam w kuchni wanilii - nigdy PRZEnigdy nie wyrzucam wykorzystanych lasek. Robię z nich cukier waniliowy!
W sklepach niestety ciężko taki kupić... a jeśli jest to w kosmicznych cenach. Za to zawsze znajdziecie na półce sklepowej tani zamiennik - cukier waniliNowy - produkt, który nawet nie leżał koło prawdziwej wanilii. Dodają do niego wanilinę, lub etylowanilinę... nazwijmy je ogólnie... dodatki SYNTETYCZNE. Nie mniej jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy... kupujemy... używamy...

Cukier waniliowy (Home-made edition)

Składniki:
cukier biały
łupinki wanilii

Do słoika z zakrętką wsyp cukier i dorzucaj laseczki wanilii kiedy tylko używasz w kuchni jej ziarenek...
Voilà! Szczelnie zamknięty może stać... i stać...  :)
Życzę Wam dużo słońca i energii!
Do zobaczenia! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz